POSKYTUJEME

Ordinační doba

Po 08:00 - 15:00
Út 08:00 - 15:00
St 08:00 - 15:00
Čt 08:00 - 15:00
08:00 - 15:00
gsm: 731 440 903
tel: 257 221 263

Arbes Dent

zubní ordinace

Pavla Švandy ze Semčic 13

150 00 Praha 5

NOVINKY

AKCE OZP - dentální hygiena do konce listopadu 2019 ZDARMA!

Využijte úspěšnou akci, která se opakuje po dlouhých 4 letech a vyrazte k nám s celou rodinou. OZP znovu nabízí proplacení kompletního dentálního ošetření až do výše 2000 Kč. Všem pojištěncům OZP proto v rámci této akce poskytujeme v Arbes+ dentální hygiena profesionální dentální hygienu zdarma.

Vhodná metoda čištění zubů pro každodenní péči o náš chrup

Plak nelze odstranit proudem vody! Plak je spojen s povrchem zubu i zubních náhrad a lze jej odstranit pouze mechanicky - tzn. ZUBNÍM KARTÁČKEM!!

Krok 1.

Kartáček na zuby přikládáme v úhlu 45° (štětiny by měli kontaktovat jak povrch zubu tak dásní). V tu chvíli začneme kartáčkem provádět malé vibrační pohyby, které by měly trvat přibližně deset vteřin. Zakončíme stíraným rotačním pohybem pomocí zápěstí.

Podle velikosti hlavice kartáčku čistíme naráz skupinu 2-3 zubů.

 

 

Krok 2.

Nezapomínáme na vnitřní strany zubů a zadní zuby.

Vždy pamatujeme na dodržení úhlu 45 ° kartáčkem na dáseň!

 

Krok 3.

Vnitřní strany předních zubů lze čistit použitím špičky kartáčku.

 

 

 

Krok 4.

Na závěr vyčistíme každou skupinu zubů minimálně třikrát stíraným rotačním pohybem pomocí zápěstí. Nezapomeneme také vyčistit „kousací" plochu zubů v dolní a horní čelisti.

 

 

  • Na kartáček nikdy nevyvíjíme vysoký tlak. Nesprávným čištěním lze nevratně poškodit sklovinu a tím si například způsobit přecitlivělost zubů.
  • Kartáček lze uchopit jako pero či tužku. Tak dosáhneme lepší manipulace s kartáčkem a tak kvalitnějšího vyčištění chrupu.
  • Kartáček bychom měli vyměňovat po 2-3 měsících maximálně. Opotřebované štětiny kartáčku neodstraní kvalitně zubní mikrobiální plak z povrchu zubu.
  • Chrup čistíme kartáčkem s použitím pasty s obsahem fluoridů. Tím dosáhneme větší odolnosti skloviny proti zubnímu kazu.

 

Kartáček by měl mít vždy:

  • malou hlavici pro kvalitní vyčištění zadních úseků chrupu
  • měkká vlákna pro šetrné a netraumatické čištění
  • husté osazení vláken pro odstranění co nejvíce nečistot z povrchu zubů

 

Vice k dentální hygieně na Arbes+