POSKYTUJEME

Ordinační doba

Po 08:00 - 15:00
Út 08:00 - 15:00
St 08:00 - 15:00
Čt 08:00 - 15:00
08:00 - 15:00
gsm: 731 440 903
tel: 257 221 263

Arbes Dent

zubní ordinace

Pavla Švandy ze Semčic 13

150 00 Praha 5

NOVINKY

AKCE OZP - dentální hygiena do konce listopadu 2019 ZDARMA!

Využijte úspěšnou akci, která se opakuje po dlouhých 4 letech a vyrazte k nám s celou rodinou. OZP znovu nabízí proplacení kompletního dentálního ošetření až do výše 2000 Kč. Všem pojištěncům OZP proto v rámci této akce poskytujeme v Arbes+ dentální hygiena profesionální dentální hygienu zdarma.

Mezizubní kartáček

Nejnebezpečnější a největší zákoutí nečistoty v lidském chrupu, které nepodléhá žádnému samo očišťování se nalézá právě v mezizubním prostoru. Moderní, na prevenci zaměřený zubní lékař či dentální hygienistka klade stále větší důraz na prioritu čištění mezizubního prostoru.

Příčinou mnoha rozsáhlých zubních kazů, zánětů dásní, které často vedou nevyhnutelně k parodontóze je nevyčištěný plak na okrajích dásní a především v mezizubních prostorech.

Důležité při práci s mezizubním kartáčkem je výběr vhodného kartáčku. Síla kartáčku, chceme-li „tloušťka“, se vybírá dle velikosti mezizubního prostoru, který by měl kartáček zaplnit          celý. Úzký kartáček nevyčistí dokonale prostor mezi zuby a bakterie nadále škodí zubům i dásním, příliš silný kartáček může svým kovovým jádrem naopak poničit zub i dáseň. Pacient by měl absolvovat před prvním použitím mezizubních kartáčků instruktáž u dentální hygienisty, která mu ochotně poradí s výběrem a velikostí kartáčku individuálně pro něj vhodných.

Mezizubní kartáček je nutné zasunout mezi zuby v oblasti dásně a odtud jedním pohybem dovnitř a ven odstranit bakterie plaku. Tento úkon provedeme mezi všemi zuby. Stačí jednou během 24 hodin.

Již po několika dnech pravidelného čištění dochází u pacientů se zánětem dásní k zástavě krvácení, což je známkou hojení.

Začněte používat mezizubní kartáčky a Vaše zuby se Vám odmění. Budou s Vámi celý život a paradentóza je neohrozí.

Vice k dentální hygieně na Arbes+