POSKYTUJEME

Ordinační doba

Po 08:00 - 15:00
Út 08:00 - 15:00
St 08:00 - 15:00
Čt 08:00 - 15:00
08:00 - 15:00
gsm: 731 440 903
tel: 257 221 263

Arbes Dent

zubní ordinace

Pavla Švandy ze Semčic 13

150 00 Praha 5

NOVINKY

VoZP - využijte příspěvku na dentální hygienu své zdravotní pojišťovny !!!

Pojištěnci Vojenské zdravotní pojišťovny mají nárok jednou ročně na tyto příspěvky v těchto Programech preventivní zdravotní péče:

Možnost čerpání příspěvku - VITAKONTO

Rádi bychom Vás informovali o možnosti čerpání příspěvku OZP na dentální hygienu.

Parodontóza

Vyvine se na podkladě předchozí dlouhotrvající gingivitidy cca od 30 let věku. Průběh onemocnění je chronický, ústní hygiena je nedostatečná. Projevem je zápach z úst, krvácení dásní, tvorba parodontálních chobotů, úbytek (resorpce) kosti, putování, viklavost a rozestupování zubů, přítomnost abscesů, nahromadění hnisu, přítomnost zubního kamene nad i pod dásněmi.  K prvním ztrátám zubů dochází již od 45 let věku.

Správně použité diagnostické systémy umožní ošetřujícímu stanovit předpokládaný vývoj onemocnění a současně i způsob optimální léčby.

Jak předcházet parodontitidě

Pokud Vám byla diagnostikována parodontitida, Váš zubní lékař či dentální hygienistka Vám navrhne individuální léčebný program k udržování zubů a dásní, aby se zastavil postup onemocnění.

Problémy a dásněmi

Problémy s dásněmi nemusí zpočátku provázet závažné viditelné příznaky, pro včasné stanovení diagnózy jsou proto velmi důležité pravidelné návštěvy u zubního lékaře či dentální hygienistky. K běžným příznakům gingivitidy patří zčervenání a otok dásní, které při čištění krvácejí a vytvářejí se v nich choboty. V pokročilejších stádiích můžete zaznamenat ústup dásní a výskyt hnisu v prostoru mezi zubem a dásní, eventuálně uvolňování a ztrátu zubů. Většina případů ztráty zubů v dospělém věku není ve skutečnosti způsobena zubním kazem, ale onemocněním dásní, například parodontitidou. Ztráta zubů v dospělém věku je často zapříčiněná parodontitidou, avšak onemocnění dásní, jako je parodontitida, není nezbytnou součástí procesu stárnutí. Pokud si denně čistíte zuby zubním kartáčkem a mezizubními pomůckami a navštěvujete pravidelně zubní ordinace, zvýšíte svoje šance udržet si zdravé zuby a dásně po celý život. Nedejte proto zubnímu plaku šanci zvětšovat svůj objem a poškozovat Vaše zuby a dásně.